Regulamin forum i LGZ

Porady i sugestie dotyczące działania forum
Awatar użytkownika
Fredro
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 507
Rejestracja: 04 wrz 2009, 12:00
  unknown unknown

Regulamin forum i LGZ

Postautor: Fredro » 17 maja 2010, 12:44

Przedstawiam wersję roboczą regulaminów forum i LGZ, przeczytajcie dokładnie, przemyślcie. Wszelkie uwagi oraz sugestie dotyczące owych regulaminów proszę zamieszczać jedynie w tym temacie (nie na PW lub ustnie :!:) do piątku 21.05.2010, po tym dniu temat zostanie zamknięty, a regulaminy wraz z proponowanymi zmianami wydrukowane - zostaną poddane dyskusji na zlocie w Ostrołęce. Tam też zostaną zatwierdzone i w poniedziałek 24.05.2010 zaczną obowiązywać (co nie znaczy, że teraz wolno robić się chce bezkarnie :wink: )Regulamin Forum1. Forum LGZ jest forum zamkniętym - dostępnym tylko dla członków LGZ (Lubelskiej Grupy Zlotowej).

2. Czynne uczestnictwo w Forum wymaga rejestracji - dostęp do większości działów forum wymaga zalogowania.

3. O przyznaniu dostępu do poszczególnych działów form decydują Administratorzy forum, na podstawie zachowania się nowego użytkownika, oraz po potwierdzeniu przez co najmniej jednego z obecnych użytkowników forum osobistej znajomości z nowym użytkownikiem (system polecania).

4. Zarejestrowanie się oznacza zaakceptowanie owego Regulaminu.

5. Emblemat użytkownika (avatar, wyświetlany pod nazwa użytkownika przy każdym poście) nie może zawierać treści powszechnie uważanych za obraźliwe lub budzące niesmak.

6. Użytkownik ma prawo do:

- czynnego uczestniczenia w Forum, czyli korzystania z niego przestrzegając wyżej wymienionych zasad rejestracji,

- umieszczania tematów, postów, zdjęć, wypowiadania się na łamach forum, zgodnie z tematyką działów Forum

- uczestniczenia w spotkaniach, zlotach, organizowanych przez uczestników forum lub LGZ.

7. Każdy użytkownik ma prawo do jednego konta

8. Użytkownik jest zobowiązany do wykonania czynności wymienionych w upomnieniach lub poleceniach określonych przez moderatora np. poprawienie tematu, jego treści (Administratorzy lub Moderatorzy mają prawo ingerencji w wiadomości użytkownika w celu upomnienia, wydania instrukcji lub edycji treści).

9. Konto użytkownika może zostać usunięte na jego własną prośbę.

10. Konto użytkownika, który nie przestrzega zasad ogólnej kultury, w szczególności obraża innych użytkowników forum lub zachowuje się w stosunku do nich sposób nieetyczny, może zostać usunięte:

- po niedostosowaniu się do pouczenia administratora/moderatora otrzymanego e-mailem, lub ustnie.

11. Wszelkie spory niezwiązane bezpośrednio z toczoną dyskusją należy rozwiązywać tylko i wyłącznie przez system Prywatnych Wiadomości lub osobiście. Osoba, która będzie się starała sprowokować inną osobę zostanie natychmiast zawieszona aż do wyjaśnienia i opanowania konfliktu.

12. Administratorzy/moderatorzy wszystkie decyzje podejmują autorytarnie.

13. Uprawnienia administratorów/moderatorów:

- wykonywanie czynności administracyjnych niezbędnych do prawidłowego działania forum, w tym moderowanie wypowiedzi polegające na poprawianiu rażących błędów ortograficznych (chyba, że są zamierzone),

- nadawanie uprawnień użytkownikom i administratorom,

- blokowanie wątków, w których zostały naruszone zasady regulaminu,

- przenoszenie postów do odpowiedniego działu Forum, adekwatnego do ich zawartości,

- usuwanie postów zdublowanych oraz naruszających zasady regulaminu,

- usuwanie podpisów nie spełniających założonych wymagań.

14. Podczas pisania wiadomości nie jest dozwolone

- pisanie postów wprowadzających w błąd innych użytkowników forum,

- prześladowanie, obrażanie innych użytkowników forum.Regulamin LGZ1. Członkostwo w nieformalnej Lubelskiej Grupie Zlotowej jest dobrowolne.

2. Członkiem LGZ możne stać się tylko osoba, która otrzyma akceptację swojego uczestnictwa w Grupie od pozostałych jej członków.

3. Uczestnictwo w LGZ wymaga przestrzegania zasad ogólnej kultury, oraz etyki.

4. Członkowie zachowujący się nieetycznie w stosunku do innych uczestników Grupy otrzymają ostrzeżenie. Jeśli po otrzymaniu ostrzeżenia nie zmienią swojego zachowania - zostaną usunięci z Grupy.

5. Uczestniczenie w grupowych wyjazdach (na zloty czy dalsze wypady) wymaga od uczestników posiadania uprawnień do kierowania motocyklem (prawo jazdy kat. A) oraz posiadania sprawnego pojazdu (w tym ważne badanie techniczne i ubezpieczenie OC).

6. W czasie wyjazdów grupowych uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad jazdy w grupie, niedostosowanie się do tego zapisu będzie skutkowało wykluczeniem uczestnika z kolumny.

7. Reprezentując LGZ na zlotach, bądź innych imprezach motocyklowych, członkowie LGZ występując w grupowych koszulkach zobowiązani są do nie przeginania pały i nie psucia wizerunku grupy :)

8. Jesteśmy grupą nieformalną i taką chcemy pozostać, jednak przestrzeganie powyższego regulaminu jest konieczne, dla zachowania zdrowych relacji oraz naszego własnego bezpieczeństwa!
CZARNY
Administrator
Administrator
Posty: 500
Rejestracja: 11 mar 2010, 12:00
  unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: CZARNY » 17 maja 2010, 18:41

Forum ustaliliśmy że jest otwarte i zmieniłbym punkt:1. Forum LGZ jest forum otwartym na nowych użytkowników.3. O przyznaniu dostępu do poszczególnych działów form decydują Administratorzy forum, na podstawie zachowania się nowego użytkownika, oraz po potwierdzeniu przez co najmniej jednego z obecnych użytkowników forum osobistej znajomości z nowym użytkownikiem w celu uniknięcia dostania się na forum osób niepowołanych.6. Użytkownik ma prawo do:

- czynnego uczestniczenia w Forum, czyli korzystania z niego przestrzegając wyżej wymienionych zasad rejestracji,

- umieszczania tematów, postów, zdjęć, wypowiadania się na łamach forum, zgodnie z tematyką działów Forum

- uczestniczenia w spotkaniach, zlotach, organizowanych przez uczestników forum lub LGZ

-organizowania wyjazdów pod warunkiem bezwzględnego doprowadzenia ich do końcaI TAKA PROPOZYCJA ODE MNIERegulamin jazdy w grupie1.Osoba prowadząca i zamykająca grupę jedzie w kamizelce odblaskowej(reszta według uznania)

2.Przed każdym wyjazdem ustalamy:

-osobę prowadzącą grupę(nie zawsze musi być to ta sama osoba)

-kolejność jazdy w grupie

-prędkość grupy

3.Prędkość z jaką będzie poruszać się grupa na danym wyjeździe będzie ustalana przed wyjazdem dostosowując ją do możliwości i umiejętności uczestników.

4.Grupa będzie zaczynać się od najsłabszych motocykli,a kończyć na najmocniejszych.

5.W grupie jedziemy na tzw.zamek czyli prowadzący grupę jedzie przy osi jezdni,osoba za nią po prawej,kolejna po lewej itd. oczywiście zachowując od osoby poprzedzającej bezpieczną odległość.

6.Przy jeździe w grupie bezwzględnie zabronione jest:

-wzajemne wyprzedzanie się

-równanie się z osobą poprzedzającą

-podjeżdżanie do osoby poprzedzającej

7.Aby usprawnić jazdę w grupie uczestnik powinien:

-zwracać uwagę czy osoba jadąca zanim nie zostaje gdzieś daleko a jeśli tak to zwalnia i w ten sposób cała grupa mniejsza chwilowo prędkość

-jeśli widzi że nie ma osoby która powinna być zanim zwalnia a następnie zatrzymuje się i tak po kolei stajemy

8.Każdy uczestnik grupy zachowuje taką odległość od osoby poprzedzającej aby w razie ominięcia przeszkody lub innego wymuszonego niespodziewanego manewru osoba jadąca z przodu mogła wjechać przed niego bez obawy że dojdzie do kolizji.

9.Jeśli prowadzący włącza kierunkowskaz (robi to trochę wcześniej niż zwykle) robimy to wszyscy po kolei i jest to wtedy znak że będziemy wyprzedzać.W tym momencie wszyscy ustawiamy się przy osi jezdni w sznurku(bardzo prosty manewr jeśli jedzie się systemem na zamek) i wyprzedzamy.Po wyprzedzeniu od razu wracamy do ustawienia jazdy na zamek.OSOBA NIESTOSUJĄCA SIʊ DO POWYŻSZYCH ZASAD BÊDZIE USUWANA Z GRUPYTEŻ PROSZʊ O SUGESTIE I PROPOZYCJE ZMIANY REGULAMINU DOTYCZĄCE JAZDY W GRUPIE JEŚLI KOMUŚ COŚ SIE NIE PODOBA LUB CHCE COŚ ZMIENIĆ
Awatar użytkownika
Armanii
Emeryt
Emeryt
Posty: 99
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:00
Facebook: Lublin
  unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: Armanii » 17 maja 2010, 22:53

Jak sygnalizować konieczność tankowania? jak zawiadomić osobę prowadzącą grupę o konieczności zatrzymania się ? pytam awaryjnie aby nie złamać żadnego z warunków:)

proponuje zamieścić w regulaminie ten sposób aby nie było otem jakiś nie porozumień że komuś się kończy wacha ale nie staje bo czeka aż osoba prowadząca zrobi postój.
Awatar użytkownika
BrawUlka
Emeryt
Emeryt
Posty: 451
Rejestracja: 04 wrz 2009, 12:00
Facebook: LBN
  unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: BrawUlka » 17 maja 2010, 23:12

Moim zdaniem nie trzeba tego uwzględniać w regulaminie.

Myślę,że tu jest kwestia dogadania się między sobą :D

Jak gdziekolwiek wyruszasz to wiesz mniej więcej ile masz wahy i ile motocykl Ci spali :D

Więc dlatego przy każdym postoju ustala się za ile kilosów robisz kolejny postój :D
CZARNY
Administrator
Administrator
Posty: 500
Rejestracja: 11 mar 2010, 12:00
  unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: CZARNY » 17 maja 2010, 23:20

Zwykle sprawdzamy kto na ile kilometrów ma benzyny i ustalamy wtedy po ilu km stajemy na tankowanie.Co do nieprzewidzianego zatrzymywania sie to klakson i miganie światłami wszyscy po kolei aż dojdzie do prowadzącego i stajemy.Armani proponujesz żeby taki punkt sie pojawił?Zapomniałem napisać wcześniej.Ten regulamin dotyczy grupy podstawowej bo jeśli znajdą się osoby chcące lecieć szybciej to nie ma problemu polecą oddzielną grupą swoim tempem. :lol:
Awatar użytkownika
Szalej
Administrator
Administrator
Posty: 440
Rejestracja: 03 wrz 2009, 12:00
  unknown unknown

Postautor: Szalej » 18 maja 2010, 0:37

Jest kilka osob na forum, które mają konto a zupełnie się w nim nie udzielają. Ja ustawiłbym limit, np kto przez 90dni nie używa forum i nie napisał przez ten czas żadnego posta też mógłby zostać usunięty
Awatar użytkownika
Armanii
Emeryt
Emeryt
Posty: 99
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:00
Facebook: Lublin
  unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: Armanii » 18 maja 2010, 0:56

Nie koniecznie musi być to uwzględnione w regulaminie po prostu chciałem wiedzieć co zrobić w stacji gdy np. ja muszę się zatrzymać z różnych przyczyn a reszta osób tego nie wie :) z wahą to tak jak BrawUlka mówi nie ma problemu można to ustalić przed ruszeniem w trasę ale jest wiele takich sytuacji których nie da się przewidzieć.ważne żeby grupa się rozumiała klakson, światła aha stajemy:) a nie zastanawianie się po co on mruga tymi światłami o co mu chodzi .Poruszam ten sprawę ponieważ uważam że wzajemne zrozumienie podczas jazdy to kluczowa sprawa :) grupa musi się rozumieć :) w przypadku gdy się nie rozumie pozostaje tylko jedno wyjście gdy jest konieczność zatrzymania kierunek i dzida do pierwszego a jak wiadomo jest to niebezpieczne i wprowadza nie potrzebny chaos.Moją propozycją jest ustalenie pewnych znaków za pomocą których szybko i sprawnie mogli byśmy się porozumiewać podczas jazdy :)

umieszczenie ich na forum:) każdy się z nimi zapozna i wszystko będzie jasne :)
Awatar użytkownika
Armanii
Emeryt
Emeryt
Posty: 99
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:00
Facebook: Lublin
  unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: Armanii » 18 maja 2010, 0:59

Zgadzam się z Szalejem :) nie jest aktywny=> czyli go nie ma :)
Awatar użytkownika
Cinek
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Posty: 353
Rejestracja: 04 wrz 2009, 12:00
Facebook: LBN
  unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: Cinek » 18 maja 2010, 1:35

takie znaki sa juz ogolnie przyjete nie ma potrzeby ich zmieniac wystarczy sie tylko z nimi zapoznac.

Prosty przyklad, jedziesz sobie i nagle chce ci sie srac :) po co ma sie zatrzymywac cala grupa i patrzec jak to robisz, mozna zasygnalizowac to ze sie od grupy odlacza na jakis czas.

Taka akcja moze przytrafic sie wszystkim a nie znamy miejsca ani godziny.

Ja raczej niewprowadzal bym dodatkowych zasad wystarczy zapoznac sie z tymi istniejacymi ewentualnie uscislic je troszke jesli nie sa jasne do konca.
Awatar użytkownika
LU Belle
Emeryt
Emeryt
Posty: 177
Rejestracja: 05 wrz 2009, 12:00
  unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: LU Belle » 18 maja 2010, 2:26

Jak chodzi o jazdę w grupie to proponuję po prostu założyc taki osobny temat, a nie mieszac, to z regulaminem LGZ, bo to niewiele ma ze sobą wspólnegoRegulamin LGZ:

5. uściślij, że chodzi o kierowcę motocykla, pasażer nie ma obowiązku posiadania takich dokumentów (nibyjasne, ale wiecie, że każdy zrozumie po swojemu...)

Wróć do „Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości