Regulamin forum i LGZ

Porady i sugestie dotyczące działania forum
Awatar użytkownika
Cinek
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Facebook: LBN
    unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: Cinek » 18 maja 2010, 10:36

co do regulaminu forum i LGZ mysle ze powinny znalezc sie jeszcze takie punkty jak:

00. Posty jednozdaniowe oraz nic niewnoszące do dyskusji będą kasowane, a autorowi większej ilości takich postów będą nadawane ostrzeżenia!

00. Prosimy o trzymanie się tematu wątku/działu. W razie konieczności zachęcamy do zakładania oddzielnych wątków, ewentualnie do zwracania uwagi moderatorom danego działu o wydzielenie postów nie na temat do innego.

00. Administracja nie jest nieomylna, więc prosimy o wyrozumiałość w postrzeganiu jej poczynań. Gdyby jednak doszło do nadużyć to każdy użytkownik ma prawo zaprotestować. W tym celu prosimy korzystać z "Prywatnych Wiadomości" i informować administrację o ewentualnym łamaniu regulaminu i zasad ogólnie pojętej kultury zarówno przez zwykłych użytkowników jak i przez nią samą
Awatar użytkownika
Fredro
Moderatorka
Moderatorka
    unknown unknown

Postautor: Fredro » 18 maja 2010, 10:48

Faktycznie, zasady jazdy w grupie można potraktować jako oddzielny temat, ale proponowałabym zamieścić je i na forum w formie ogłoszenia dostępnego bez logowania i na stronie głównej. Cinek ma rację, że są ogólnie przyjęte sygnały - natomiast faktem jest, że mało kto z nas je zna, więc może po prostu do zasad jazdy w grupie dopiszemy te najważniejsze? Wtedy wszystko będzie w jednym miejscu, jasno i zrozumiale i każdy będzie się stosował.

Co do zapisu o prawie jazdy - Asia - masz rację, faktycznie można to uściślić :)

Tak ogólnie jest jeszcze kilka zapisów, które trzeba by przeredagować, żeby brzmiały bardziej przystępnie, jak ktoś będzie miał wenę twórczą, to niech spróbuje :D

Cinek, Szalej - są użytkownicy typu Crazy, którzy nie mają czasu na czynne uczestniczenie w forum, ale z tego powodu bym ich nie wyrzucała... To jest kwestia trudna i indywidualna - nie każdy lubi dużo pisać, cześć z osób tylko czyta forum (co widać po ilości wyświetleń). Wydaje mi się, że tę sprawę trzeba by jakoś uwzględnić również. Myślę, że moglibyśmy zastosować zaproponowaną przez Was zasadę, ale do nowych użytkowników, natomiast "Starą Gwardię" pozostawić w tej kwestii w spokoju. Sprawa do głębszego przemyślenia, wydaje mi się.
Awatar użytkownika
Armanii
Emeryt
Emeryt
Facebook: Lublin
    unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: Armanii » 18 maja 2010, 12:35

Fredro pisze:Faktycznie, zasady jazdy w grupie można potraktować jako oddzielny temat, ale proponowałabym zamieścić je i na forum w formie ogłoszenia dostępnego bez logowania i na stronie głównej. Cinek ma rację, że są ogólnie przyjęte sygnały - natomiast faktem jest, że mało kto z nas je zna, więc może po prostu do zasad jazdy w grupie dopiszemy te najważniejsze? Wtedy wszystko będzie w jednym miejscu, jasno i zrozumiale i każdy będzie się stosował.

O to dokładnie mi chodziło:) nie ustalać nowych tylko żeby każdy zapoznał się z tymi istniejącymi:)Fredro dobrze to ujęłaś. Wybaczcie mi 2 z polskiego:)
CZARNY
Administrator
Administrator
    unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: CZARNY » 18 maja 2010, 13:00

Co do rozmieszczenia regulaminów to widzę to tak:

POWITALNIA-regulamin forum i lgz

ZLOTY-regulamin jazdy w grupie

Taka jest moja propozycja :wink:
Awatar użytkownika
Szalej
Administrator
Administrator
    unknown unknown

Postautor: Szalej » 18 maja 2010, 13:31

W sumie wszystko to, o czym pisaliście tutaj w temacie na temat jazdy w grupie. Ten link do przyklejenia do tematu.

http://www.sunsethog.com/groupRiding.html

Lista użytkowników nie korzystających z forum

GiXER - Ostatnio zalogowany - 204 dni temu (1 post)

KAWA. - Ostatnio zalogowany - 149 dni temu (4 posty)

stoodent1 - Ostatnio zalogowany - 51 dni temu (1 post)
Awatar użytkownika
Fredro
Moderatorka
Moderatorka
    unknown unknown

Postautor: Fredro » 18 maja 2010, 14:38

Szalej pisze:W sumie wszystko to, o czym pisaliście tutaj w temacie na temat jazdy w grupie. Ten link do przyklejenia do tematu.

Przykleić można, ale zasady bym zostawiła i tak, bo nie każdy zna angielski...
Awatar użytkownika
Szalej
Administrator
Administrator
    unknown unknown

Postautor: Szalej » 18 maja 2010, 18:07

Fredro pisze:
Szalej pisze:W sumie wszystko to, o czym pisaliście tutaj w temacie na temat jazdy w grupie. Ten link do przyklejenia do tematu.

Przykleić można, ale zasady bym zostawiła i tak, bo nie każdy zna angielski...

ale tam masz filmiki, wystarczy "play" wcisnąć i masz wszystko jak na dłoni.
CZARNY
Administrator
Administrator
    unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: CZARNY » 18 maja 2010, 19:39

Tak jak Szalej napisał link będzie pod spodem i każdy niech się z nim zapozna.Proponuje zrobić to już teraz przed wyjazdem do Ostrołęki.

Nie chciałem nic mówić bo to nie jest pewne,ale najprawdopodobniej na wyjazd do Ostrołęki będziemy mieli już zestaw krótkofalówek żeby osoba prowadząca grupe była w kontakcie z osobą zamykającą grupe.Myślę że to powinno nam usprawnić i ułatwić wyjazdy. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Fredro
Moderatorka
Moderatorka
    unknown unknown

Postautor: Fredro » 19 maja 2010, 10:06

Ja bym dodała jeszcze to:

http://njmc.org/etiquette/

A co do zasad wyżej podanych: filmiki ok, ale warto też przeczytać co tam jest napisane bo nie wszystko na animacjach widać :) I o to mi bardziej chodziło. Co do sygnałów - zastanawiam się czy nie przetłumaczyć tej strony i wrzucić już bez linka do tematu z zasadami jazdy w grupie.
Awatar użytkownika
Kudłaty
Emeryt
Emeryt
Facebook: lublin-centrum
    unknown unknown
Kontaktowanie:

Postautor: Kudłaty » 19 maja 2010, 23:25

a ja jeszcze ustaliłbym składki co miesięczne lub kwartalne lub półroczne lub roczne aby był fundusz LGZ na cokolwiek lub stały na NAS, SKŁADKI LUB FUNDUSZ ZASTANÓWCIE SIE PRZYDA SIʊ,

Wróć do „Forum”