Aplikacja MotoSave na smartfona

O wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Zwierzu
Stara Gwardia
Stara Gwardia
    Windows 7 Chrome

Aplikacja MotoSave na smartfona

Postautor: Zwierzu » 02 lut 2017, 9:44

Moim zdaniem świetny pomysł.
Szczególnie dla samotnych jeźdźców.

W razie wypadku motocyklisty, wysyła SMS ratunkowy z lokalizacją GPS do wybranej wcześniej osoby.
Wysyłanie jest automatyczne i oczywiście tylko wtedy, kiedy nie można wezwać pomocy samemu.

https://play.google.com/store/apps/deta ... save&hl=pl

Ale niech się nikomu nie przyda !
Awatar użytkownika
paulina
Moderatorka
Moderatorka
Facebook: lbn
    Macintosh Safari

Re: Aplikacja MotoSave na smartfona

Postautor: paulina » 03 lut 2017, 10:05

całkiem to fajne ale już mam pewne zastrzeżenia. w ciągu dłuższej trasy zatrzymujemy się kilkakrotnie, zawsze pamiętamy żeby wyłączyć ochronę? nawet jak zatrzymujemy się po to by strzelić siuśka? (bardziej mam tu na myśli facetów, bo baby wiadomo, 10 minut co najmniej żeby się wykaraskać z kombi :D przydałoby się jakieś pierwsze przypomnienie na przykład po 2 minutach, jakiś dźwięk czy coś.
Po drugie, jak reagują służby ratunkowe na wiadomość od obcej osoby, że gdzieś 200 km od domu mąż, żona, chłopak, dziewczyna czy inny znajomy nie odpisuje na smsa i żeby wysłać tam pogotowie? bo rozumiem, że na tym to ma polegać, żeby ta osoba, której numer wpiszemy wezwała służby tak? bo skoro przez 4 minuty jesteśmy w bezruchu to przecież też nie odbierzemy telefonu jak do nas zadzwoni?
Jak z tym poruszaniem się? chodzi o poruszanie się na przykład mam złamane obie nogi ale ruszam ręką, to już jest poruszanie się? czy lokalizacja gps sprawdza czy podróż biegnie dalej? w sensie mijają metry, a jak nie mijają to się nie poruszam?
no i co w momencie jak rozładuje się telefon? automatycznie się zatrzymuje ochrona czy jest w stanie "nie poruszania się"? co ze stratą zasięgu? zatrzymanie ochrony czy znowu stan "nie poruszania się"?co ze staniem na światłach czy w korku?
no i jeszcze dodatkowe pytanie, na jakie systemy działa? sklep play czyli na android na pewno, a co ze srajfonami?
no to chyba tyle :)
Awatar użytkownika
Sylwek
Snajper
Snajper
Facebook: GPS...
    Windows 7 Chrome

Postautor: Sylwek » 03 lut 2017, 12:46

O kurde Paula! a myślałem, że tylko ja się czepiam szczegółów :)
Awatar użytkownika
Zwierzu
Stara Gwardia
Stara Gwardia
    Linux Chrome

Postautor: Zwierzu » 05 lut 2017, 10:36

:) Ja jestem na etapie testów. Wątpliwości Pauli rozwiewają się same.
Są np fajne opcję jazdy w grupie :)

I tu jest kilka odpowiedzi.
http://motosave.pl/pl/faq/

Wróć do „Hydepark”